5 tēmas, kas palīdzēs sākt sarunu par evaņģēliju

Piecas tēmas, kas palīdzēs sākt sarunu par evaņģēliju

Tās ir parastas sarunu tēmas, tādēļ nepalaid garām īsto brīdi!

Džeisons Bredlijs

Tu esi entuziasma pilns, domājot par iespēju dalīties savā ticībā ar citiem, taču tad tu saproti, ka šādas sarunas nesākas pašas no sevis. Lai pastāstītu citiem par ticību Jēzum, ir jāievirza sarunu noteiktā gultnē, savukārt tas tevi biedē un rada neveiklības sajūtu.

Taču no tā nav iespējams izvairīties. Lai pieņemtu evaņģēliju, to vispirms ir jādzird. Pāvils to nepārprotami uzsver vēstulē Romiešiem: “Tātad ticība rodas no pasludinātās vēsts, bet vēsts – no Kristus vārdiem.” (Rm 10:17) Galu galā tev ir jāatklāj, uz ko balstās tava cerība (1Pēt 3:15).

KAS JĀŅEM VĒRĀ

Šeit tu atradīsi jautājumus, kas tev dos iespēju dalīties savā ticībā ar citiem. Sarunas gaitā nonākot pie šiem jautājumiem, tu varēsi paskaidrot evaņģēliju, un to, kādēļ tu tam tici.

Lūk, daži aspekti, kas tev jāpatur prātā šajā sarunā:

  1. Pirmkārt, ‘panākumi’ nav atkarīgi no tevis. Svētais Gars ir tas, kurš rūpējas par cilvēku sirdīm; mūsu uzdevums ir vienīgi dalīties savā ticībā.

  2. Ņem vērā cik daudz laika tev ir sarunai. Iespējamiem jautājumiem vai diskusijām ir jānorit bez steigas.

  3. Neuzbāzies, ja tu jūti, ka otrs cilvēks nav tam gatavs. Vislabāk to darīt tad, ja cilvēks izrāda interesi. Atliekot to uz citu reizi, tu neesi ‘zaudētājs’.

  4. Nespied sarunas biedru pieņemt tūlītēju lēmumu. Ja esi iedevis vielu pārdomām, tu savu esi paveicis. Izmaiņas sirdī notiks pēc Svētā Gara grafika.

Lūk, piecas plašas tēmas un jautājumi, kurus tu vari izmantot, lai uzsāktu sarunu, kas dabiski dos tev iespēju dalīties savā ticībā. (Tās ir parastas sarunu tēmas, tādēļ nepalaid garām īsto brīdi!)

1. NĀVE

Varbūt tas šķiet biedējoši, bet nāve ir tēma, kas vieno mūs visus. Un patiešām, vai var būt vēl labāks sarunas temats, kas atklāj evaņģēlija skaistumu?

Man neskaitāmas reizes ir bijušas interesantas un smieklīgas sarunas ar draugiem, kas ir sākušās šādi. Tā var būt diezgan virspusēja saruna, kas var turpināties ar jautājumu:

Atceries, ka sarunas mērķis nav apstrīdēt kāda uzskatus; tavs mērķis ir atrast iespēju pastāstīt evaņģēliju. Ar šiem diviem vienkāršajiem jautājumiem tu esi radījis pamatu vēsts pasludināšanai.

2. MORĀLE

Tā kā svarīgs evaņģēlija aspekts ir cilvēces grēcīgums, diskusijas par labo un ļauno var dot labu iespēju pastāstīt par savu ticību. Ir vairāki veidi, kā sākt šo sarunu:

Sarunā jūs droši vien nonāksiet pie atziņas, ka viens no jums uzskata morāli par relatīvu jēdzienu, kamēr otrs uzskata, ka pastāv objektīva morāle, kas attiecas uz visiem. Tā ir ļoti interesanta diskusija, kurā jūs varat apspriest, vai nevainīgu cilvēku nogalināšana ir nepieņemama – arī tad, ja kādā kultūrā tā tiek akceptēta.

Ja neesi tendēts uz debatēm, vari izmantot trešo jautājumu. Bērniem nav jāmāca taisnīguma jēdziens; tas ir iedzimts. Tikko viņi saskaras ar netaisnību, viņi saceļas. Vai tā nav zīme, ka Dieva likums ir ierakstīts visu cilvēku sirdīs?

Tavs mērķis nav uzvarēt. Izmanto to kā atspēriena punktu, lai dalītos savos uzskatos, ka mēs visi esam grēcinieki Dieva priekšā un Jēzus nomira pie krusta, lai mēs varētu izlīgt ar Dievu.

3. RELIĢIJA

Cilvēki diezgan brīvi runā par reliģiju un tas var būt labs iegansts pastāstīt par savu ticību. Taču tas nav domāts cilvēkiem ar vājiem nerviem. Izmantojot reliģiju kā platformu sarunai par ticību, ir jārēķinās, ka nāksies dzirdēt ne visai glaimojošas lietas par reliģiju kopumā un kristietību jo īpaši. Šāda diskusija nederēs tiem, kas, dzirdot iebildumus, ieņem aizstāvēšanās pozīciju vai ātri apvainojas.

Šie jautājumi ir lielisks ievads, lai pastāstītu par to, ka tu tici personai – Jēzum Kristum – nevis kādai reliģiskai kustībai. Reizēm šāds sadalījums palīdz.

4. CILVĒKA DABA

Es kļuvu par kristieti tieši šī jautājuma dēļ. Es apzinājos, ka pieņemu lēmumus, kas man un citiem ir postoši, tomēr no tiem neatsakos. Pārdomājot savu nespēju pieņemt pozitīvus lēmumus un saprotot, ka šī problēma ir aktuāla visiem, es jautāju, kas ar mums nav kārtībā. Bībeles atbilde uz šo jautājumu mani uzrunāja un es izlēmu sekot Jēzum.

Šis ir izšķirošs jautājums. Ja tavs sarunu biedrs domā, ka cilvēki ir labi, tad viņam jāatbild, no kurienes nāk viss ļaunums. Turklāt runa ir ne tikai par masveida ļaunumu (piem., holokaustu), bet ļaunumu, ko piedzīvojam ikdienā no saviem līdzcilvēkiem.

Ja atbilde ir, ka cilvēki pēc dabas ir ļauni, tad pajautā, ko varētu darīt lietas labā. Tas ir labs ievads diskusijai par ticību.

5. ĻAUNUMA PROBLĒMA

Ļaunuma problēma ir viens no visizplatītākajiem ateistu argumentiem pret Dieva eksistenci. Ja Dievs ir un Viņš ir labs, tad kādēļ pasaulē ir tik daudz ļaunuma? Parasti tiek apspriestas divas iespējas:

  1. Ļaunums eksistē tāpēc, ka Dievs ir varens, bet nav labs.

  2. Ļaunums eksistē tāpēc, ka Dievs ir labs, bet nav pietiekoši varens, lai to apturētu.

Taču šim argumentam ir arī otra puse, ko ir ļoti interesanti pārrunāt. Tā kā cilvēce vienmēr ir piedzīvojusi grūtības, ciešanas, karus, dabas katastrofas utt., kādēļ mēs domājam, ka tā nevajadzētu būt? Kas liek mums pieņemt, ka mēs visi esam pelnījuši pozitīvu pieredzi?

Te nav runa par visļaunākajiem scenārijiem. “Kādēļ tā notiek ar mani?” ir jautājums, ko cilvēki uzdod, kad ir pazaudējuši atslēgas vai sadūruši kājas lielo pirkstu.

Kristietis nebrīnās par šādiem jautājumiem. Mēs neesam radīti dzīvei kritušā pasaulē, kas ir pilna ar ciešanām un nemitīgām cīņām. Un kaut gan pasaule nav tāda, kādai tai vajadzēja būt, mēs tomēr iekšēji ilgojamies pēc utopijas, kurai esam radīti. Šīs ilgas un gaidas ir daļa no mums.

Tas ir lielisks sākums sarunai par dzīvi, ko Dievs mums ir apsolījis Kristū.

PĀRVAROT BAŽAS

Cerams, ka šie jautājumi tev palīdzēs tikt pāri nedrošībai un sākt dalīties savā ticībā ar citiem. Kad būsi pamēģinājis, tu sapratīsi, ka ar laiku kļūst vieglāk un neveiklības sajūta mazinās.

RĪKOJIES:
  • Ņem vērā minētos ieteikumus un izmēģini tos.

  • Izpēti visus rakstus ikvienam.lv, lai varētu ieteikt kādu īstajā brīdī.

  • Pastāsti, kā tev veicās!

Mācītājs un autors Džeisons Bredlijs kļuva par kristieti divdesmit gadu vecumā, pateicoties sava drauga entuziasmam, kurš dalījās ar viņu evaņģēlija vēstī.

Vēlāk Džeisons iesaistījās kristīgajā kalpošanā. Viņš ar lielu aizrautību sludināja evaņģēliju un 2004. gadā nodibināja draudzi. Kopš tā laika viņš ir sadarbojies ar dažādām kristīgām organizācijām un kalpošanām, kas tikpat aktīvi iepazīstina cilvēkus ar Kristu, piemēram, Filmas "JĒZUS" projekts ("Cru" / "Agape"). Viņam ir arī savs blogs un viņš raksta žurnālam "RELEVANT".

CITI DIGITĀLO MISIJU STĀSTI:

Piecas tēmas, kas palīdzēs sākt sarunu par evaņģēliju

Tās ir parastas sarunu tēmas, tādēļ nepalaid garām īsto brīdi! …

Kristiešiem jāprot klausīties un nenosodīt

Vai esi uzticēšanās cienīgs? …

Iedraudzējies Jēzus dēļ

Kā izpaužas digitālā māceklība…